Nákup jízdného

Nákup jízdného

Spravujte účty celé rodině

Registrací hlavního účtu na pidlitacka.cz získáte možnost online spravovat své identifikátory, nakupovat dlouhodobé časové kupóny nebo si také pohodlně objednat kartu Lítačka. Účet můžete spravovat nejen sobě, ale i celé rodině, a to prostřednictvím propojených účtů. V současné době můžete využít dva druhy propojených účtů podřízený a sdílený.

DceraBabičkaTátaSynDědečekMámaTetaPropojenýúčetPropojenýúčetPropojenýúčetHlavní účetPropojenýúčetPropojenýúčetPropojenýúčet

Vytvořením podřízeného účtu získáte možnost zakoupit kupóny pro jinou osobu bez nutnosti nové registrace, spravovat tímto způsobem lze i účet pro dítě mladší 15 let.

Prostřednictvím sdíleného účtu můžete spravovat účet i někomu, kdo se již sám zaregistroval. Stejně tak vy můžete svůj účet sdílet s jiným registrovaným uživatelem a poskytnout mu tak oprávnění nakupovat a spravovat dlouhodobé časové kupóny pro vás.

Co je identifikátor

Identifikátor je bezkontaktní technické zařízení sloužící k vaší identifikaci, k tomuto zařízení můžete přiřadit své zakoupené elektronické jízdní doklady (kupóny).

Zvolte si svůj primární identifikátor, nakupte si na něj kupóny a poté s ním pohodlně cestujte v rámci Pražské integrované dopravy.

Na výběr máte z těchto idenfitikátorů

Aplikace PID Lítačka

Aplikace PID Lítačka

Karta Lítačka

Karta Lítačka

Karta Mastercard

Karta Mastercard

Karta VISA

Karta VISA

In Karta

In Karta

Zakupte kupón online

Pro zakoupení dlouhodobého časového kupónu online je potřeba být registrován na e-shopu pidlitacka.cz. Identifikátor, na který kupón nakupujete, musí být přirazen k vašemu hlavnímu účtu, nebo k některému z propojených účtů.

Pokud máte nárok na zvýhodněné jízdné, je třeba nejdříve doložit nárok na slevu a ověřit údaje v účtu.

Při nákupu si pak již jen vyberete vámi preferovaný identifikátor, na který kupón nakupujete, zvolíte svoji tarifní kategorii, pásma a období platnosti kupónu. Objednávku následně zaplatíte kartou online nebo prostřednictvím bankovního převodu. Po spárování platby můžete začít v klidu cestovat.

Podrobné informace o správě účtů, nákupu kupónu a identifikátorech naleznete v Častých dotazech.

Kupte dlouhodobý kupón v e-shopu Lítačky.